ПРО
ПРОСТІР

Кардинальне оновлення Центральної бібліотеки Козельщинської селищної ради на Полтавщині відбулося у 2020 році. Приміщення обладнали сучасною мультимедійною системою для проведення освітніх кінопоказів та лекцій, комп’ютерним класом, зонами для відпочинку та творчості, залами для індивідуальних занять та роботи в групах, як у будь-якому сучасному коворкінгу в мегаполісі. Там з’явилася дитяча кімната з гральними зонами для маленьких відвідувачів, поряд з якою межує простір для гуртків та позакласних занять.

Зараз, користувачі бібліотеки мають навіть затишний куточок, де під час перерви можна відпочити з філіжанкою кави. Перший поверх обладнаний для людей з інвалідністю. Окрім сучасного урбаністичного ремонту, бібліотека отримала оновлений книжковий фонд із близько 2 000 бестселерів та новинок.

Перебудовою, фінансуванням та організацією навчальних програм і дозвілля займалася Благодійна організація Smart Foundation.

Що
всередині?


Лекційна зала

Проведення освітніх лекцій, тренінгів, презентацій, переглядів кінофільмів, виступів

Обладнання

 • мультимедійний екран;
 • екран-суфлер;
 • мультимедійний проектор;
 • бездротова трансляція екранів;
 • ПК Intel Core i3
 • система озвучення;
 • радіомікрофони;
 • магнітно-маркерна дошка, фліпчарт;

Читальна зала

Читання книг чи періодики, автоматизована книговидача, прослуховування аудіокниг та використання простору як коворкінгу, місце спілкування на літературні теми.

Обладнання

 • система фонового озвучення;
 • АБІС (автоматизована бібліотечна інформаційна система);
 • usb розетки;
 • планшетні ПК - iPad;

Дитяча зона

Читання та автоматизована книговидача, ігрові та інші інтерактивні літературні заходи, гра на приставці PlayStation, одночасне проведення заходів для батьків та зайнятість їхніх дітей дошкільного віку, перегляд мультфільмів.

Обладнання

 • мультимедійний екран; 
 • мультимедійний проектор;
 • бездротова трансляція екранів;
 • система озвучення;
 • магнітно-маркерна дошка, фліпчарт;
 • ігрові консолі;

Комп’ютерний клас

Центр інформаційної освіти простору, що дає змогу відчути себе впевненим користувачем комп’ютерних програм та зрозуміти цінність таких знань.

Обладнання

 • ПК Intel Core i3  - 7 шт.;
 • маркерна дошка;

Галереї

Комунікаційний простір дозволяє демонструвати творчі досягнення (твори живопису, декоративно-ужиткового мистецтва), самовиражатися.

Обладнання

система фонового озвучення;
 • мультимедійний дисплей;
 • магнітно-маркерна дошка;
 • галерейні підвіси;
 • виставкові полиці;

Принт-центр

Оперативне друкування текстової та іншої графічної інформації на папері в чорно-білому варіанті та в кольорі з можливістю збільшення чи зменшення розміру цифрової інформації; індивідуальна робота за комп’ютером.

Обладнання

 • ПК Intel Core i3;
 • Багатофункціональний пристрій.

Програми


Smart всесвіт

Програма безкоштовних тренінгів для підлітків із сіл Кременчуцького району, розроблена за стандартами MBI Kids на замовлення Smart Foundation. Вона формує у дітей навички роботи в команді, креативності та підприємницької діяльності, спрямованої на розробку проєктів, які можуть принести позитивні зміни у громаді.

Дія.Цифрова освіта

З 2020 року Smart Простір є партнерським хабом проєкту Міністерства цифрової політики  – «Дія.Цифрова освіта».  Заняття стали для багатьох відвідувачів та працівників простору корисним інструментом для самоосвіти та здобуття нових навичок. Зараз навчаються дві групи, з учасниками віком від 36 до 72 років. Заняття у групах відбуваються двічі на тиждень, у вечірній час.

Казки від татусів

Новий формат зустрічі маленьких відвідувачів у Smart Просторі – читання казок для малечі щосереди в читальній залі або дитячій кімнаті. Це не просто година з книжкою та улюбленими героями казок, а разом із турботливим дорослим – із татом!

Краєзнавчий гурток

Волонтери Smart Простору збирають історичні свідчення щодо певних місць, пам’яток та подій минулого , про які сьогодні збереглося надзвичайно мало інформації. У планах - створити краєзнавчу карту Козельщини з історіями будівель та визначних місць.  Мета - відродити інтерес до історії рідного краю, його видатних особистостей, а також зробити її цікавою для туристів.

«Квартирники»

Творча smart спільнота створила музичні квартирники для молоді. Це зустрічі у неформальній атмосфері з піснями під гітару та укулеле, декламуванням віршів, душевними розмовами та сміхом. А ще, окрім живої музики та поетичних читань, командна гра в розвиваючі та захоплюючі настільні ігри, яких дуже багато у Smart Просторі.

Кінопокази

Smart Foundation та ГО Culture Hub провели 42 безкоштовні кінопокази сучасних українських кінострічок.  Найпершими жителі Козельщини побачили фантастичний «Фокстер & Макс», фільм-фентезі «Микита Кожум'яка» та комедійний художній фільм «Герой мого часу». Найбільш відвідуваними стали фільми: «Святий Миколай», «Заборонений» та «Поводир».

Програма волонтерства

Волонтери Smart Простору – це супер-люди, вони талановиті, креативні, мають проактивну життєву позицію і не байдужі до важливих соціальних питань, таких як охорона довкілля, допомога літнім людям, створення спортивних та розважальних активностей для молоді, самоосвіта, вирішення соціально значущих проблем району та багато інших.

Smart Подкаст

Проєкт з’явився завдяки сучасним технічним можливостям та великому бажанню наших волонтерів записувати подкасти у Smart Простір. Вже є у відкритому доступі на Youtube каналі бесіди волонтерів з цікавими людьми Козельщини та кілька розмов бібліотекарки з місцевими краєзнавцями та письменниками.

Кіберспортивні змагання

У Smart Простір був організований унікальний формат зустрічі переможців віртуального ігрового турніру з Counter-Strike: Global Offensive.  Напрямок кіберспорту в Україні має великий потенціал до розвитку, тому ми всіляко підтримуємо активну молодь, створюючи для них можливості – змагання, ігри, квести та ідеї для саморозвитку!

Брейн-ринг

Топова гра для старшокласників у Козельщині. Юні знавці змагаються у трьох командах за право бути найерудованішими. Все за правилами – сигнальна кнопка та найгостріші питання!

Місто в людях

Фотопроєкт «МІСТО В ЛЮДЯХ» це - виставка світлин з історіями козельщан. Кожен відвідувач може побачити тут людей зі свого найближчого оточення: знайомих, друзів, вчителів, колег, з якими проживають в одній громаді. Бо містечко – це насамперед люди!

Буккросинг

У січні 2020 року біля Козельщинської бібліотеки за сприяння Smart Foundation було встановлено буккросингову конструкцію та наповнено її новими книгами. Так у громаді розпочався книгообмін, а до цієї ініціативи почали долучатися меценати.