Smart Foundation — 14 травня 2021

Змінюємо бібліотечну систему України разом!

Smart Foundation взяв участь у робочій нараді з міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком і народним депутатом, заступником голови Комітету гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України Євгенією Кравчук щодо реформування бібліотечної системи в Україні.

Оновлення бібліотеки в смт Козельщина та створення сучасного культурно-освітнього Smart Простору - один із успішних кейсів, який можна запроваджувати саме у громадах.


Під час заходу розглядалися найкращі зразки сучасних перетворень бібліотек у громадах України. Зокрема, з Одеської, Тернопільської, Житомирської, Сумської областей та міста Києва, з Полтавщини презентували саме Козельщинську бібліотеку, де у вересні минулого року відкрився оновлений Smart Простір. У ньому є зручна читальна зала з оновленим книжковим фондом та можливістю слухати аудіокниги. Комп’ютерний клас, лекційна зала, яка технічно обладнана так, щоб перетворитися на залу для кінопоказів. Є навіть творча студія, де записуються подкасти, а також читальна зала для наймолодших, пристосована для ігор та забезпечена дитячими книгами.


«Оновлення Козельщинської бібліотеки та створення культурно-освітнього Smart Простір може стати моделлю ревіталізації бібліотек для інших громад по всій Україні», - сказала під час zoom-обговорення директорка Smart Foundation Наталія Баришпольська. Вона розповіла учасникам заходу про новації бібліотеки на Полтавщині, запровадження буккросингу, про необхідність розробки навчальних програм, зокрема й для бібліотекарів, про полегшення процедури передачі книг бібліотекам та залучення меценатів до створення культурно-освітніх просторів.


Керівник проєктів Smart Foundation Ігор Хаджинов звернувся до учасників із Козельщини, демонструючи технічні можливості Smart Простору. Він ознайомив із запровадженням електронної системи роботи бібліотеки та звернув увагу, що є необхідність створення у майбутньому єдиної електронної бібліотечної мережі. І наголосив, що Smart Foundation готовий поділитися досвідом з іншими громадами, які готові реформувати свої бібліотеки, оскільки прагне, щоб в нашому суспільстві відбувалися якісні зміни.

CRM-форма з'явиться тут