Smart Foundation — 20 червня 2021

У Козельщині – перший випуск унікального проєкту Smart Всесвіт!

Сертифікати про завершення навчальної програми Smart Всесвіт від Благодійної організації Smart Foundation отримали підлітки із сіл Козельщинської та Новогалещинської громад. Більше того, вони розробили і захистили свої соціальні проєкти, два з яких стали переможцями та отримали фінансування на втілення, а також дали можливість командам поїхати у серпні до літнього табору у Карпати!

Свято посмішок, підтримки та креативу відбулося 20 червня у Smart Просторі в смт Козельщина. Тут свої проєкти захищали вісім команд учасників навчальної програми Smart Всесвіт, які змагалися за можливість реалізувати їх у власній громаді. Цей унікальний безкоштовний курс для підлітків з оволодіння необхідних навичок тайм-менеджменту, стратегічного мислення, соціального підприємництва, роботи в команді тривав 9 місяців. За цей час відбулося 30 занять або 180 навчальних годин, більше 100 різних тем, які діти засвоювали із трьома сертифікованими тренерами. Проєкт стартував у жовтні минулого року за участі 43 підлітка із 16 сіл Кременчуцького району. Такі дані навів керівник проєкту Smart Всесвіт Олексій Сисоєв, привітавши дітей із вдалим завершенням навчання.


Але найбільше хвилювалося та переживало журі – Козельщинський селищний голова Олександр Троцький, його заступник Юрій Солодрай, Приліпський староста Віталій Пироженко, староста з Лутовинівки Ірина Тимошенко, директор Новогалещинського ліцею Віктор Кириченко, директор Мануйлівського ліцею Ольга Коваленко та педагог-методист Хорішківського ліцею - Оксана Гирман, а також розробники навчальної програми з МВА Kids - СЕО Микола Дориченко та викладач Олена Чумак. Вони обирали за кількома критеріями переможця, який отримає фінансування на реалізацію проєкту з громадського бюджету.


Спеціально на захід прибув і засновник Smart Foundation Микола Сушко, а також директорка Наталія Баришпольська та керівник проєктів та програм фонду Ігор Хаджинов, щоб визначити, кому ж виділить кошти фонд на втілення проєкту.


Отже, у фіналі змагались 8 проєктів: команда «KozPark» Марка Молота представила проєкт скейт-парку «SK8Park», команда «4People» Єлізавети Семінтяєвої – «Зону відпочинку «OutDoor» в Лутовинівці», команда Тимура Боршоша «Русалки Бруталки» - «Міні Парк в селі Солониця», команда «Smartiki» на чолі із Захаром Зіненком – «Відновлення площі культури біля Козельщинського СБК», команда «Dream» Тристан Альони – проєкт «Переоблаштування бібліотеки в Лутовинівці «Читаймо з нами», а команда «Installers» Захара Маслака – проєкт «Сонячна лавка». Але перемогу отримала команда «FILMtakers» Дарини Роік, яка розробила про8єкт «Кінотеатр під відкритим небом», про це оголосив Микола Сушко, вручивши сертифікат від Smart Foundation.


Олександр Троцький назвав ще одного переможця, проєктом якого опікуватиметься громада. Ним стала команда «Будівельники Всесвіту» Андрія Злидня, яка презентувала «Зону комфорту у Хорішківському ліцеї».


Окремо путівки до Літнього табору від Smart Foundation вручили ще восьми дітям за старанність, відвідуваність, активність, креатив та відданість проєкту Smart Всесвіт. Проте найнесподіванішим номінантом, який розчулив до сліз майже всіх дорослих, став В’ячеслав Шевчук із Високої Вакулівки. За людяність, чесність та жагу до знань він отримав новенький велосипед!


Далі на аукціоні зароблені під час навчання ваучери діти змогли обміняти на різні забрендовані речі – парасольки, безпровідні навушники, аудіоколонки, поясні сумки, пляшки для води та інше. А ще всім роздали футболки, пам’ятні альбоми та сертифікати. А на завершення всіх чекав смачний торт Smart Всесвіт!

Ця неймовірна дружня атмосфера, яка весь час супроводжувала проєкт, змусила навіть дорослих пригадати, як вони були дітьми – справжніми, відкритими та щирими у своїх прагненнях – і порадіти успіхам дітей громади.


«Ми будували цей Smart Простір не для себе, а для вас, щоб ви мали можливість тут навчатися, спілкуватися та розвиватися. Ви - перші випускники цієї унікальної програми – відповідальні, впевнені, цілеспрямовані, активні, тому не маєте права зупинятися на досягнутому. Ми дуже розраховуємо на вас, бо разом ми будуємо великий проєкт під назвою Україна», - сказав Микола Сушко, звертаючись до випускників.


Дякуємо всім, хто долучився до реалізації навчальної програми Smart Всесвіт, але найбільше – батькам наших розумак, які підтримали наміри своїх дітей здобути нові навички, такі необхідні у сучасному світі!


Smart Всесвіт продовжується! Для наших «першопрохідців» готуємо ще одну цікаву річну програму, а для тих, хто вперше вирішив долучитися до наших розвиваючих тренінгів – стартуємо восени!

CRM-форма з'явиться тут