Smart Foundation — 20 квітня 2021

У Smart Просторі діє програма волонтерства!

Що спонукає людей вкладати свої час та енергію в розвиток певних навичок і знань? Цікавість! Про це йдеться у праці доктора психології Адама Ґранта «Давати і брати. Прихована соціальна динаміка успіху». Ця книга серед інших світових бестселерів потрапила до бібліотеки в смт Козельщина не випадково. Саме там у вересні 2020 зусиллями Smart Foundation з’явився культурно-освітній Smart Простір, на відкритті якого було започатковано дитячий волонтерський рух.

Згодом юним волонтерам презентували дослідження Ґранта, який детально розбирає, як це воно безкорисно робити соціально важливу справу і що з того виходить. Діти ж мали своє бачення щодо цього процесу, і сьогодні можуть поділитися власним досвідом, як за доброю справою витратити свій час та сили на розвиток та здобуття нових навичок.

І так, все починалося – з цікавості! Цікавості до оновлення бібліотеки, до команди Smart Foundation, яка ходила до шкіл та гуртків та запрошувала підлітків добровільно взяти участь у відкритті, допомогти роздавати захисні маски та міряти температуру, слідкувати за порядком на святі.

«Ми пояснювали дітям, що таке волонтерство. Нам важливо було звернути їхню увагу на те, що не у нас, а у НИХ тепер є Smart Простір. І яким життям він буде жити, в першу чергу, залежить від їхньої готовності вкладати свої зусилля. Коли ж запитали, чи готові вони допомагати, погодилось дуже багато людей. Так сформувався волонтерський рух», - пригадує керівник проєктів Ігор Хаджинов.

І вже за тиждень після відкриття волонтери зустрілися, щоб обговорити, якими активностями має наповнитися Smart Простір, що вони самі насамперед хотіли б там робити. А можливостей було багато, бо приміщення обладнане найсучаснішою технікою та книжковим фондом. Так за півроку з’явилася інтелектуальна гра «Брейн-ринг», яка стала популярною, а також гра «Мафія», організацією та проведенням яких займаються волонтери. Розвиваючі настільні ігри почали користуватися попитом настільки, що тепер цим напрямком буде займатися один визначений волонтер, а розширений асортимент забезпечить Smart Foundation.


У холодну пору року постало питання, де проводити час і – з’явились «Квартирники»! Щосуботи молодь почала збиратися співати під гітару, декламувати вірші, грати у настільні ігри та просто спілкуватися в неформальній затишній атмосфері.

А декілька місяців тому команда волонтерів Smart Простору замислилася над історією будівлі своєї бібліотеки. Це питання так зацікавило їх, що за цей час вони зібрали велику кількість інформації: опитали старожилів та краєзнавців, дослідили старі фотознімки та тексти. Так з’явився новий напрямок «Історія рідного краю»!

Волонтери ведуть сторінки у соцмережах та пишуть подкасти з цікавими людьми громади.
І не збираються цим обмежуватись! Постійно виникають нові ідеї, вже зараз триває робота над розробкою нових проєктів.


Ми вдячні їм за те, що небайдужі, активні, спраглі до знань та оволодіння нових навичок. Наші волонтери вже стали прикладом для тих, хто досі дивується: а що, так можна було?!

Важливість та масштаб волонтерського руху в Україні вражає навіть світову спільноту. Уміння добровільно присвятити себе справі, за яку ти не отримуєш кошти, а лише вдячність і то не завжди, дається не кожному. Але коли в тебе є бажання змінюватись та змінювати світ навколо себе, у своїй громаді, треба діяти. 

Smart Foundation упроваджує та підтримує нові стандарти культурного, освітнього розвитку суспільства. Ми лише створюємо можливості, а далі все залежить від людей!