ВЕЛИКЕ ПЕРЕТВОРЕННЯ БІБЛІОТЕКИ НА ПОЛТАВЩИНІ

Як перетворити старі бібліотеки в невеличких містах та селищах України на сучасний простір розвитку громад? 10 грудня CEO Благодійної організації Smart Foundation Наталія Баришпольська у прямому ефірі студії «Толока» розповіла про успішний досвід перетворення на Полтавщині.

У вранішньому ефірі програми «Чистий четвер» Наталія розповіла про унікальний досвід перетворення бібліотеки в смт Козельщина та про виклики, які постали перед Благодійною організацією. 

«Перетворення бібліотеки – це не перший наш проєкт, але це проєкт із якого почалася історія нашого Фонду. Ідея Smart Foundation полягає в тому щоб надавати можливості людям у маленьких містах та селищах України, створюючи громадські громадсько-культурні осередки. У великих містах нашої країни наразі є дуже багато можливостей у молоді для розвитку – доступно все: різноманітні майстер-класи, лекції, курси, лекції. Невеличкі ж міста і села позбавлені таких можливостей. В них на жаль немає такої кількості заходів які проводяться для розвитку населення, для освіти та для спілкування та культурного дозвілля. Наша ідея як раз полягає в тому щоб в маленькі регіони України, які насправді складають 70% нашої країни, надати такі ж можливості», – розповіла Наталія. 

До початку масштабних перетворень, Благодійна організація установила буккросингову конструкцію в смт Козельщина поблизу бібліотеки. Цей проєкт став лакмусовим папером для регіону, «тестом» на готовність до позитивних і більш масштабних змін у громаді. Буккросингова конструкція не просто вціліла, вона ще й пробудила довіру людей до самих себе та заохотила їх не тільки до читання, а ще й до книгообміну. Власне після реалізації цього проєкту почалися масштабні зміни із перетворення бібліотеки. Впродовж дев’яти місяців, Благодійна організація «Smart Foundation» займалася перебудовою старого приміщення Козельщинської центральної районної бібліотеки імені Олеся Гончара у новий громадський культурно-освітній Smart простір. Окрім сучасного урбаністичного ремонту, бібліотека отримала оновлений книжковий фонд та вбудовану систему для прослуховування аудіокниг. Також, приміщення бібліотеки обладнали сучасною мультимедійною системою для проведення освітніх кінопоказів та лекцій, комп’ютерним класом, зонами для відпочинку та творчості, залами для індивідуальної роботи та роботи в групах, як у будь-якому сучасному коворкінгу в мегаполісі. В просторі з’явилася дитяча кімната з гральними зонами для маленьких відвідувачів, поряд з якою межує простір для гуртків та позакласних занять. Зараз, користувачі бібліотеки мають навіть затишний куточок для перерви від улюблених занять за філіжанкою кави. 

На питання ведучого передачі Сергія Куценка чи планує Фонд й надалі оновлювати бібліотеки, Наталія зазначила, що для наступних проєктів Smart Foundation планує залучати меценатів, донорів та місцеві влади, і не тільки на оновлення об’єктів. В організації великі плани щодо надання можливостей саморозвитку жителям маленьких міст та сіл України. Співробітники Фонду готові ділитися отриманим досвідом із меценатами, які прагнуть допомогти, але поки що не знають, як це реалізувати. Наталія пообіцяла, що про всі активності Smart Foundation можна буде знайти інформацію на офіційних сторінках в соціальних мережах та на сайті фонду. 

Наприкінці ефіру Наталя нагадала, що цей рік був не простим, однак він показав, що наша країна потребує позитивних змін та меценатів які готові в неї фондувати. І цю допомогу потрібно шукати не лише в інших країнах, а більше сконцентруватися на собі, бо українці – головні філантропери та промоутери нашої країни. 

Долучайтеся до наших соц. мереж: 

Instagram 

Facebook

ТікТок  

Youtube