«ОЛІМПІАДИ – ДУЖЕ ХОРОШИЙ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ САМОРОЗВИТКУ», – СТИПЕНДІАТКА SMART FOUNDATION МАРІЯ КОСТИНА

Благодійна організація Smart Foundation підтримує призерів III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів на Полтавщині стипендіальним проєктом. Цьогоріч призерами стали четверо учнів Козельщинського краю. Одна з них – учениця Козельщинського ліцею Марія Костина. Вона посіла друге місце на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із біології. Дізнавалися в Марії, як вона готується до предметних олімпіад та чи планує ще змагатися за стипендію Smart Foundation.

– Із яких навчальних предметів найчастіше береш участь в олімпіадах? 

– Торік брала участь абсолютно в усіх олімпіадах, але, на жаль, не отримала перемог на районному етапі. Цього року взяла участь в олімпіадах із біології, хімії, математики, української мови та літератури й екології. На районному етапі отримала перемоги з екології та біології, але на обласному здобути призове місце в олімпіаді з екології не вийшло. У підготовці до змагань дуже допомагають педагоги. Велика подяка моїй учительці біології Надії Борисівні Білаш. Ми з нею займались і додатково, і на уроках. Я й сама дуже багато читала, готувалася. Мабуть, тому олімпіадні змагання мені даються неважко, адже розумію, що в житті ці знання знадобитися. Моя майбутня професія буде пов’язана з темами олімпіад: мрію стати лікарем. Порадила б усім учням брати участь в олімпіадах. Навіть якщо це не пов’язано з вашою майбутньою професією, це дуже хороший інструмент для саморозвитку. Треба брати участь, щоб розвиватися, дізнаватися щось нове й не стояти на місці. Узагалі, я люблю саморозвиток. Не тільки навчаюся, а й уже 9 років займаюся народними танцями. 

– Які лайфхаки маєш для перемог в олімпіадах? 

– Щоб перемогти в олімпіаді, треба ставити собі завжди високі цілі. Налаштовуюся на здобуття першого місця, але якщо не перемагаю, не засмучуюся й налаштовуюся на те, що наступного року точно буде перемога. 

– Чи планувала вже, як саме витрачатимеш отриману стипендію? 

– Ще не вирішила, як витратити зароблену стипендію. Але думаю, що частина грошей піде на подарунок батькам. Бажаємо Марії не втрачати спраги до навчання та саморозвитку й надалі перемагати! Дякуємо Надії Борисівні Білаш, учительці біології Козельщинського ліцею, за підготовку призерки обласного етапу олімпіади.

Дякуємо Надії Борисівні Білаш, вчительці біології Козельщинського ліцею, за підготовку призерки обласного етапу олімпіади. 

Вітаємо Марію з перемогою, бажаємо наполегливості та успіхів у навчанні й саморозвитку!