Smart Foundation — 29 березня 2021

SMART ПРОСТІР У КОЗЕЛЬЩИНІ ЗА ПІВ РОКУ НАБУВ ПОПУЛЯРНОСТІ

У березні своє перше півріччя роботи святкує культурно-освітній Smart Простір в оновленій Козельщинській бібліотеці імені Олеся Гончара. Завдяки зусиллям благодійної організації Smart Foundation, його було відкрито у вересні 2020 року. Попри пандемію, Фонду вдалося не лише запустити роботу Простору, а й наповнити його різноманітними подіями та навчально-пізнавальними програмами. 

Першими переваги сучасних, обладнаних за останніми технічними зразками залів оцінили діти. Успішно проходять перші кіберспортивні турніри, відновлено популярну в регіоні гру «Брейн ринг», вже самі підлітки організували перші «квартирники», збираючись на чаювання та пісні під гітару, вперше отримали можливість та почали записувати модні серед молоді «Подкасти» у спеціально обладнаній кімнаті. А для найменшеньких приходять до бібліотеки читати книги батьки у рамках програми «Казки від татусів», яка проходить щосереди у читальній залі дитячого простору.

Водночас найбільш популярними серед підлітків стали навчальні тренінги проєкту Smart Всесвіт. Програма безкоштовних тренінгів розроблена MBI Kids International на замовлення Smart Foundation. Вона формує у дітей навички роботи в команді, креативності та підприємницької діяльності, спрямованої на розробку проєктів, які можуть принести позитивні зміни у громаді. 38 дітей із 14 сіл Кременчуцького району щосуботи приїздять до Smart Простору на заняття з сертифікованими тренерами та працюють у трьох групах з дотриманням всіх санітарних норм. Активна частина цих підлітків також задіяні у програмі «Волонтерство», до якої вже долучилось 15 осіб.

Для дорослих працюють курси «Цифрова освіта. Дія», в яких вже займається 20 учасників, розділених на дві групи. Крім того, розпочато роботу літературно-мистецької вітальні «Гармонія», куди приходить старше покоління на літературні читання та обговорення важливих творів митців. Заплановано також запуск курсу «Українською вільно» для тих, хто хоче удосконалити володіння рідною мовою. На наступне півріччя Фонд планує розпочати більше програм саме для дорослого населення, так що слідкуйте за нами у соцмережах, буде цікаво.

Загалом за перше півріччя вдалося запустити 57 активностей, зокрема й долучитися до важливих загальноукраїнських заходів. У Козельщині в Smart Просторі всі охочі писали радіодиктант національної єдності в День української писемності та мови. Разом зі всією Україною святкували 150-річчя Лесі Українки та камерно відзначили 150-річчя контрадмірала військово-морського флоту УНР Михайла Остроградського.

Сенсаційною подією стали безкоштовні кінопокази сучасних українських фільмів, які з листопада 2020 року проходили у Smart Просторі щоп’ятниці та щосуботи. Жителі громади мали можливість за попереднім записом потрапити на культові фільми завдяки спільному проєкту Smart Foundation та Кіноbus. За цей час відбулося 42 кінопокази, але найвідвідуванішими стали фільми «Святий Миколай», «Заборонений» та «Поводир». 

Лише за останні шість місяців бібліотечний книжковий фонд було поповнено 2 504 новими книгами, 1 800 з яких закуплено Smart Foundation. Тепер тут є сучасні бестселери художньої літератури, а також книги із саморозвитку та самоосвіти. А запровадження автоматизованої інформаційної системи Koha в обслуговуванні користувачів стали не просто новацією, а бажаними змінами у бібліотеці для працівників, постійних читачів та нових відвідувачів. Буккросингова поличка біля бібліотеки теж постійно наповнюється книгами для обміну та вже стала для людей способом взяти книгу в будь-який зручний момент та повернути після прочитання.

Smart Простір вже став місцем, де проходять презентації книг. За ці пів року Smart Foundation видав та представив громаді унікальне історичне дослідження про Козельщинський край відомого краєзнавця та шанованого педагога Григорія Сердюка «Із минулого – у вічність».
Так Smart Простір сьогодні стає культурно-освітнім осередком в житті громади – про це свідчить зростання його відвідуваності майже вдвічі. 

«Поява Smart Простору – це зусилля багатьох людей, які прагнуть позитивних змін. Ми не просто оновили стіни бібліотеки, наша мета була наповнити цей простір сенсами, своєю живою атмосферою та енергетикою, куди б люди приходили за знаннями, враженнями та спілкуванням. За пів року роботи Smart Простір вже перевищив наші очікування. Громада повірила в ці зміни та підтримала їх, і ми щиро вдячні за довіру.  Ці перетворення не спинити, бо, змінюючи себе, ми змінюємо світ», – зазначила СЕО Благодійної організації Smart Foundation Наталія Баришпольська. 

Кожен куточок та кожна стіна простору зроблена із багатофункціональним призначенням. Так, наприклад, в коридорах на першому та на другому поверхах встановлено діодні лампи, які використовують у галереях для експозиційного світла. Завдяки розміщенню спеціальних кріплень на стелі у коридорі на першому поверсі стіни використовуються для розміщення виставок місцевих майстрів.  

Сюди приїздять люди зі всієї Козельщинської громади, яким залюбки проводять екскурсії Простором. За цей час 14 екскурсій проведено у Smart Просторі для організованих груп зі шкіл та садочків, а також для представників інших громад. Гості можуть побачити старовинну ліпнину на вході в приміщення та на стелі в лекційній залі, тавровану цеглу царських часів і дранку на стелі над сходами. Тут вдало поєднані сучасність та історичне минуле.

«Кожен проєкт Smart Foundation створюється саме для людей та їхнього розвитку, тому потребує дуже кропіткої роботи, де увага прикута до кожної деталі. Smart Простір будувався саме за цим принципом, щоб відвідувачам, в першу чергу, було комфорно, приємно та зручно проводити час з книгою чи відвідувати навчальні тренінги у сучасних технічно обладнаних залах. І на це є попит, судячи з того, що до Smart Простору їдуть представники інших громад переймати досвід. Ми готові ділитися, допомагати створювати свої унікальні культурно-освітні простори у містах та селах. Бо тут найбільшою перемогою має бути кожна людина, яку оновлення спонукало вперше переступити поріг бібліотеки», – переконаний керівник проєктів та програм Smart Foundation Ігор Хаджинов.

Команда Благодійної організації Smart Foundation та працівники бібліотеки раді кожній зустрічі у Smart Просторі. Запрошуємо відвідувачів із різних громад зі всієї України. Ми працюємо з дотриманням карантинних норм та з групами з невеликою кількістю людей.

Дякуємо громаді, місцевій владі та партнерам за підтримку нашої ініціативи! Дякуємо батькам за активну участь їхніх дітей у заходах та тренінгах! Дуже вдячні кожному, хто долучився до роботи Smart Простору, хто прийшов сюди не лише почитати книгу, а й навчатись заради саморозвитку!

Долучайтеся до наших соцмереж:

Instagram

Facebook

Youtube