Smart Foundation — 19 лютого 2021

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ПРО ІСТОРІЮ РІДНОГО КРАЮ «З МИНУЛОГО – У ВІЧНІСТЬ»

Благодійна організація Smart Foundation підтримує регіональні проєкти науковців та публіцистів щодо популяризації історії рідного краю. 19 лютого у Smart Просторі відбулася презентація історичної збірки «З минулого – у вічність» Григорія Сердюка – відомого краєзнавця Козельщини, члена Національної спілки журналістів та Національної спілки краєзнавців України.


Матеріали книги збиралися автором понад 40 років. У виданні містяться маловідомі фото, історії та документи про Козельщинський край. Окремий розділ присвячено Козельщинській центральній районній бібліотеці імені Олеся Гончара, яку у 2020 році Благодійна організація Smart Foundation перетворила на новий громадський культурно-освітній Smart Простір.


У книзі зібрана інформація про вплив загальноукраїнських і всесвітніх подій на нашу малу батьківщину, про людей, які творили її історію та викликали гордість у кожного, хто небайдужий до неї, – від часів Скіфії до сьогодення. У ній – про цінності та пріоритети, про свободу вибору та бажання змінювати, про дію та небайдужість, про жагу до життя та віру в майбутнє. А головне – вона про рідне. Про наше коріння, про пам'ять поколінь і про зв'язок минулого з майбутнім. А це дуже важливо! Адже, як казав видатний український поет Максим Рильський: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього».

«Коли Григорій Дмитрович Сердюк поділився з нами ідеєю створення книги про історію Козельщинського краю, ми пообіцяли фінансово підтримати її вихід у світ. Адже це видання і є одним зі способів зберегти пам'ять про всі значні події на нашій рідній землі, про всіх видатних земляків, чиї рішення змінювали історію й вели нас до сьогодення», – розповідає очільник Благодійної організації Микола Сушко.


Григорій Дмитрович – унікальна людина. Усе своє життя він присвятив детальному, глибокому дослідженню малої батьківщини. У своїх роботах він апелює до чисельної кількості літератури, архівних матеріалів та інтерв’ю. Його щира любов до справи життя та відданість, із якою він цим займається, надихають і захоплюють. Вихідці з Козельщини пам’ятають уроки Григорія Дмитровича й нині, адже він був учителем історії в школі й уже тоді зміг прищепити своїм учням бажання зберігати пам’ять про рідний край.


Історична збірка «З минулого – у вічність» – це вже друга книга Григорія Дмитровича Сердюка, яку підтримала Благодійна організація Smart Foundation. Перша – «Величний подвиг Козельщинського краю» – була видана у 2018 році. У ній він розповів про мужність і героїзм простих солдатів-земляків, які захищали Батьківщину під час Другої світової війни. Історії цих людей мотивують пробудити “ген подвигу” в собі та передавати його прийдешнім поколінням.

Григорій Дмитрович вважає видання книги важливою подією, підсумком усього свого життя.

Долучайтеся до наших соцмереж:

Instagram

Facebook

Youtube