«ПОДОРОЖУВАТИ, ВЧИТИСЯ ТА САМОРОЗВИВАТИСЯ» – ЧОТИРИКРАТНИЙ ПРИЗЕР, СТИПЕНДІАТ SMART FOUNDATION ПРО УЧНІВСЬКІ ОЛІМПІАДИ 

Благодійна організація Smart Foundation підтримує призерів Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів на Полтавщині стипендіальною програмою. Один із найактивніших наших стипендіатів – чотирикратний призер з історії, української мови та літератури, російської мови та літератури й географії – Назар Зіненко. Хлопець – також активний учасник профорієнтаційного табору від Smart Foundation. Розпитали в Назара, як він готується до предметних олімпіад та чи потрібні в Україні такі змагання. 

– З яких навчальних предметів найчастіше береш участь в олімпіадах? Важко даються змагання?

Часто беру участь в олімпіадах з української мови та літератури, з російської мови та літератури, з історії, з географії, з хімії. Участь в олімпіадах – справа нелегка, бо потрібно багато чого запам’ятати, ретельно готуватися, а це вимагає більше сил та енергії. Але я вже маю свої лайхаки. Наприклад, якщо потрібно підготуватися до олімпіади з історії, то дати та події запам’ятовую завдяки асоціативному мисленню. Як запам’ятати рік коронації Наполеона? Це 1804 рік. Подумки додаю 200 років. Виходить 2004 рік, а це рік мого народження. Так запам'ятати значно простіше. 

– Як думаєш, для чого потрібно брати участь в олімпіадах? 

Олімпіади дуже корисні. Окрім того, що можна дізнатися щось нове, участь у них – це ще й можливість поїхати в незнайоме місце, побачити щось нове, завести нові знайомства, дізнатися нове про традиції, побачити пам’ятки. 

– Які ще лайфхаки маєш для перемог в олімпіадах? 

Щоб перемагати в олімпіадах, потрібно використовувати додаткові джерела знань, саморозвиватися, використовувати енциклопедії. Якщо олімпіади з літератури, то обов’язково слід перечитувати твори. Якщо олімпіади з історії, географії, хімії, то варто вивчати енциклопедії, довідники, словники. Хімія – це ще й практики та досліди, які теж потрібно знати. 

– Які емоції відчуваєш після вручення стипендії Smart Foundation? Як плануєш витрати стипендіальні кошти? Можливо, для саморозвитку? 

Емоції – лише позитивні. Відчуваю неймовірну радість та ейфорію. Як витрачу кошти, поки що не вирішив. 


Бажаємо Назару не втрачати спраги до навчання та саморозвитку й надалі перемагати! Дякуємо за підготовку призера вчителям, а саме: Валентині Іванівні Ковтун, Олені Іванівні Гуревич, Валентині Олексіївні Вербич та Тетяні Олександрівні Легкій. Спасибі рідним та друзям за підтримку Назара!