БУККРОСИНГ VS ПАНДЕМІЯ: ЧИ ВАРТО БОЯТИСЯ ЧИТАТИ КНИЖКИ?

Попри послаблення карантинних обмежень в Україні, буккросери поки що не поспішають до точок обміну книгами. Чи безпечно користуватися буккросинговою поличкою від «Smart Foundation» в смт Козельщина Полтавської області, вирішили запитати в доктора медичних наук, завідувачки відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського Алли Мироненко.

Ризик захворювання на Covid-19 через користування буккросинговою конструкцією від «Smart Foundation» в смт Козельщина дуже низький. Вона розміщена на свіжому повітрі, до книжок є доступ сонячних променів, а саме це руйнує інфекцію. 

«Ніяких ризиків зараження вірусом Covid-19 немає, особливо якщо буккросингова конструкція знаходиться на вулиці й на книжки потрапляють сонячні промені, до яких не стійкий цей вірус. Узагалі, заразитися на свіжому повітрі важко, тому що вітер розносить інфекційний аерозоль, інактивує вірус дуже швидко, так само, як і ультрафіолет, який міститься в сонячному промінні. Якщо немає близького, дуже близького контакту з хворим поблизу буккросингової конструкції, то заразитися вірусом неможливо», – пояснила Алла Мироненко

За словами вірусилогині, респіраторні віруси, до яких уже належить Covid-19, не передаються через побутові речі. За умови, якщо книгами користуються за призначенням, ніякого ризику захворіти немає. Захворіти на Covid-19 є ризик, коли здорова людина контактує з хворою. Лікар також порадила не оминати рекомендацій МОЗ та використовувати маски під час походу до буккросингової конструкції, адже в Україні ще діють карантинні заходи, які передбачають дистанціювання, дезінфекцію рук та масковий режим. 

Нагадаємо, що в січні 2020 року Благодійна організація «Smart Foundation» установила буккросингову поличку в смт Козельщина. Протягом пів року роботи через поличку пройшло понад 200 книг.