Smart Foundation — 21 травня 2022

Спецпроєкт «Тут-і-тепер»: Подкаст з Аллою Кошляк

Ведуча Радіо НВ Алла Кошляк у довоєнному житті мала подкаст про північні країни, які просто обожнює. На Радіо Аристократи вела програму про бізнес, з тією ж темою працювала на «Громадському». Працювала на UA: Культура, писала про науку для журналу «Куншт» і подорожі для «34travel». Проте після 24 лютого, як і решта колег в Україні, Алла стала журналісткою, що розповідає про війну.

Із її розмови з Ольгою Сніцарчук ви дізнаєтеся, чому перші три тижні після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Алла, фактично, жила в київській редакції радіо. Як виходила в ефіри з метро та укриттів. В які моменти втрачала сили і що допомагало відновлюватись, аби продовжувати роботу.


Алла плакала в ефірі тільки раз. У перші дні березня вийшов Указ Президента про нагородження Героїв України посмертно. Поруч з іменами та званнями ― опис подвигу, за який людина отримує нагороду. Прикривав відхід батальйону. Підірвав міст, щоб не пройшов ворог. Перші кілька прізвищ Алла ще трималася, а потім перепросила у слухачів: сказала, що ці імена обов’язково потрібно зачитати і опублікувати, але вона не може не плакати. Так і дочитала список.


Мультимедійний спецпроєкт «Тут-і-тепер: Історії журналістів на війні» підготували спільними зусиллями команди PEN Ukraine, Премія імені Георгія Ґонґадзе та The Ukrainians за підтримки благодійного фонду Smart Foundation, Шведського ПЕН і Національного фонду на підтримку демократії.

Слухайте та читайте на різних платформах, обрати зручну і підписатись можна за посиланням: https://li.sten.to/dxew6rf6

Сторінка проєкту - https://journalistsatwar.gongadzeprize.com.ua/

CRM-форма з'явиться тут