Smart Foundation — 16 червня 2022

Спецпроєкт «Тут-і-тепер»: Подкаст із Мар’яном Кушніром

Журналіст української служби «Радіо Свобода» Мар’ян Кушнір висвітлює російсько-українську війну з 2015 року. Це розповідь про емоції «на нулі», про страх на війні, особливості роботи на полі бою та журналістський фарт.

Мар’ян висвітлював оборону Бучі, Гостомеля, Ірпеня, Бородянки, звільнення Макарова, півночі Київської області. Відтак рухався за інтенсивністю бойових дій - Чернігівська область, уже добре знана Донецька, Харківська. Проїхав чи не всі найгарячіші точки.

 
Разом з фартом Мар’яна супроводжує розуміння, яким є справжній рівень української армії. Він спостерігав, як вона перейшла на контрактну форму і почала формуватися за принципом стандартів НАТО. У війську лишилися вмотивовані і готові вчитися. Прийшла молодь, яка не мислить паперами чи дзвінками, а коригує бій у месенджерах, управляє дронами, новітніми системами зв'язку, миттєво освоює нове озброєння і самостійно створює мобільну армію на пікапах чи мотоциклах, щоб виконати завдання щонайбільш ефективно і не втратити групу. Питанням було, як довго ця армія зможе стримувати Росію через проблеми з боєкомплектом. Проте вже стримали, вже змогли. 

Мультимедійний спецпроєкт «Тут-і-тепер: Історії журналістів на війні» підготували спільними зусиллями команди PEN Ukraine, Премія імені Георгія Ґонґадзе та The Ukrainians за підтримки благодійного фонду Smart Foundation, Шведського ПЕН і Національного фонду на підтримку демократії.

Слухайте та читайте на зручних платформах, обрати зручну і підписатись можна за посиланням: https://li.sten.to/dxew6rf6

Сторінка проєкту - https://journalistsatwar.gongadzeprize.com.ua/

CRM-форма з'явиться тут