Smart Foundation — 28 червня 2021

Волонтери Smart Простору взяли участь в археологічних розкопках!

Волонтери Smart Простору, юні дослідники історії Козельщинського краю – Захар Зіненко та Віталій Торський за сприяння Smart Foundation стали учасниками архітектурно-археологічної експедиції Київського відділу інституту археології НАНУ під Білою Церквою, де протягом тижня працювали з унікальними старовинними пам’ятками та знахідками разом із командою досвідчених археологів.

Основні пам’ятки – «Острів-1» (Балтський могильник ХІ ст.), нижчий шар – Черняхівське поселення (IV ст.).

Хлопці разом з іншими учасниками експедиції досліджували археологічну пам’ятку – Городище, проводили камеральну обробку знахідок та безпосередньо працювали на розкопі. Учасники розповідають про нові знання, які отримали під час археологічних пошуків, зокрема про те, що дізналися про важливість використання металодетекторів, квадрокоптерів та інших технічних засобів для проведення розкопок.

Також волонтери щодня працюючи з групою дослідників здобули практичні навички роботи зі знахідками, краще розібралися у методології, історіографії та матеріальній культурі пам'яток різних історичних періодів.

Основні знахідки – уламок козацької люльки (ХVІІ-ХІХ ст.), фібула (металева застібка-прикраса Х-ХІІ ст.), бронзова гривна (Х-ХІІ ст.), фрагменти черняхівської кераміки (IV- VІ ст.), брязкальце для прялки та інші.

Окрім виключно «археологічних» справ, волонтери також проходили квест з орієнтування на місцевості та взяли участь в символічній посвяті в археологи.

Вітаємо хлопців з першим археологічним досвідом! Smart Foundation надає можливості!

CRM-форма з'явиться тут