Smart Foundation — 26 червня 2021

Smart Простір вперше став учасником «Книжкового арсеналу»!

З 23 по 26 червня у Козельщині всі охочі могли долучитися до найбільшої книжкової події року - X Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». У заході взяли участь 187 бібліотек з усієї України, серед них і наш Smart Простір! Це були і онлайн-заходи з трансляцією із майданчиків фестивалю, і організовані бібліотекою власні події з поетами із Полтавщини та різні активності для дітей. Протягом чотирьох днів жителі громади взяли участь в насиченій програмі, отримавши позитивні емоції.

Вперше Smart Простір взяв участь у такій знаковій культурницькій події в межах проєкту «Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці». Стартували із зустрічі з полтавською поетесою Галиною Вовченко, під час якої відбувся майстер-клас з написання віршів. Далі пройшов онлайн вебінар на тему «Нам не давали інструкції: про ментальне здоров’я для підлітків» Олексія Карачинського. Потім традиційні «Казки з татусями» відбулися в арсеналівському форматі й були присвячені не лише читанню, а й ролі видавництв у появі красивих та цікавих книг на поличках бібліотек. Завершився перший день онлайн-подією «Книжкового арсеналу» - презентацією книги Дайви Ульбінайте «Велика президентка маленької країни. Історія Далі Грибаускайте».

Програма другого дня розпочалася із «Арсеналу добрих справ» - благодійного ярмарку на підтримку Богдани Секеріної. Потім всі охочі могли долучитися до онлайн заходів «Книжкового арсеналу», зокрема до дискусії «Як їсти, пити та чути українською?» з нагоди виходу книжки Ольги Дубчак «Чути українською» та презентації роману-апокрифу Ірен Роздобудько «Фаріде».

Третій день дав можливість відвідати «Школу поетичних секретів від Ніни Данько». Учасники знайомилися з деякими питаннями теорії літератури: «гралися» із ямбами й хореями, придивлялися до амфібрахіїв і анапестів, «розкладали на деталі» вірші відомих поетів і, звичайно, слухали поезію Ніни Данько. Цього разу інтелектуальна гра «Брейнг-ринг» також відбулася у форматі фестивалю. Із онлайнових подій був вебінар «Формати прочитання класики: Леся Українка» з відомими українськими літераторами.

Фінішував «Книжковий Арсенал» у Smart Просторі бібліоквестом для дітей «Подорож до символу нашої держави». Юні учасники таки довели, що вони знають авторів слів та музики гімну Козельщинського краю; село, в якому найбільша кількість музеїв, зокрема й «зелений кабінет» Григора Тютюнника; історію місцевого монастиря та районної газети «Козельщинські вісті»; автора першої демократичної конституції. А зібравши на станціях жовто-блакитний прапірець, герб, булаву та плакат із символікою України, проходили заключне випробування - шукали на полицях бібліотеки Основний Закон нашої держави, бо захід відбувався напередодні Дня Конституції України. А під кінець дня молодь зібралася на літературні читання під музичний супровід.

Вдячні всім, хто в ці дні прийшов підтримати Smart Простір Козельщинської селищної бібліотеки під час такого важливого заходу!

CRM-форма з'явиться тут