Smart Foundation — 29 квітня 2021

Smart Foundation встановить ще одну буккросингову конструкцію на Полтавщині

До кінця року буккросингова конструкція від Smart Foundation з’явиться у селі Тищенки Шишацької селищної ради. Це пообіцяли представники благодійної організації місцевій школярці Юлії Рибченко, яка вже кілька років втілює зміни у своїй громаді. При встановленні конструкції буде поповнено книжковий фонд творами українських та зарубіжних письменників.

Буккросинг впевнено набирає популярності у невеликих містечках та новостворених громадах. Він стає частиною дозвілля там, де з’являються нові культурно-освітні простори, нові облаштовані території для занять спортом та відпочинку, який можна провести і з книгою в руках. До того ж обмін літературою спонукає людей до більш відповідального ставлення до книг, якими після прочитання можна поділитися з іншими.


Smart Foundation одним із перших почав втілювати такий проєкт на Полтавщині. Першу буккросингову конструкцію було встановлено в смт Козельщина біля Центральної районної бібліотеки імені Олеся Гончара у січні 2020 року. Саме вона викликала цікавість у активістів з інших громад. Так ми познайомилися із школяркою Юлею Рибченко та її мамою Оксаною із села Тищенки, яке входить до Шишацької ОТГ на Полтавщині. Вони звернулись з проханням допомогти із втіленням такої новації у своїй громаді.


Юний вік не завадив Юлі виграти у Бюджеті участі Полтавської області 2019 року зі своїм проєктом створення спортивно-розважально-інформаційно-ігрової території дозвілля. У жовтні минулого року вже відбулося його відкриття, і люди охоче пішли відпочивати на новий майданчик, де є навіть своє освітлення від сонячних батарей. Так школярці вдалося згуртувати своїх односельчан та разом облаштувати простір для відпочинку, зустрічей та занять спортом. Тепер вони прагнуть розвивати цю територію та наповнити різними атракціями.


Smart Foundation підтримує ініціативи, які несуть зміни та підвищують якість життя людей. Особливо, коли рушіями цих змін стають підлітки, які у нових реаліях використовують всі можливості для досягнення своєї мети.


«Фонд розпочав роботу над розробкою дизайну, виготовленням та подальшим встановленням буккросингової конструкції у селі Тищенки, щоб вже цього року реалізувати проєкт. Ми пишаємось партнерством з такою талановитою молоддю, яка вже здатна змінювати громаду та знає, як залучати ресурси для втілення своїх ідей», - говорить керівник проєктів Smart Foundation Ігор Хаджинов.


Він також запевнив, що буккросингову конструкцію в Тищенках буде забезпечено книгами, які можна буде взяти та після прочитання повернути до буккросингової конструкції. Такий книгообмін, в першу чергу, сприяє встановленню відповідальних та довірливих відносин серед односельців.

«Буккросинг - дуже хороша ініціатива, яка донедавна була присутня лише у великих містах. Ми її поширюємо у громадах, бо прагнемо зробити все можливе, щоб читання стало звичною справою для наших людей, де б вони не проживали. Книга дає нові знання, емоції та розвиток. Коли діти, що прийшли погратися на дитячий майданчик, бачитимуть книги в руках батьків, це теж спонукатиме їх до читання. Чим ближча та доступніша буде книга до людини, тим швидше вона викличне цікавіть до прочитання», - переконана директорка Smart Foundation Наталія Баришпольська.


Благодійна організація Smart Foundation упроваджує та підтримує нові стандарти культурного, освітнього розвитку суспільства. Ми створюємо можливості для різнобічного розвитку людей шляхом підтримки освітніх центрів, покликаних допомогти людям у навчанні, розвитку та інтеграції в глобальне інформаційне, культурне середовище та бізнес.

CRM-форма з'явиться тут