Smart Foundation — 1 жовтня 2021

SF: Команді змін - 3 роки!

Smart Foundation був зареєстрований 26 вересня, а розпочав свою роботу саме 1 жовтня 2018 року. За короткий період ми встигли реалізувати багато освітніх проєктів. Так ініціатива Миколи Сушка продемонструвала нову якість українського меценатства, коли ресурси направлені на довгостроковий розвиток території та людей, які там проживають.

Спершу це були тренінги та виїзні освітні модулі для вчителів Козельщинського краю, на які ми залучали найкращих спікерів. У 2019 році до наших активностей приєднались учні старших класів, яким ми організували літній табір з профорієнтаційним ухилом та екскурсію до найкращих київських вузів. А під кінець року вже розпочалися ремонтні роботи з реконструкції Козельщинської бібліотеки та створення Smart Простір.

2020-й розпочався для нас з відкриття першої точки буккросингу у Козельщині. Ремонтні роботи у бібліотеці були завершені в рекордні терміни і у вересні грандіозно відкрився Smart Простір. До свята була організована фотовиставка «Місто в людях» про активних жителів містечка. Зацікавленість дітей у нових знаннях спонукала нас спільно з партнерами розробити навчальну програму Smart Всесвіт – аналог МBA для підлітків, яка стартувала у жовтні. З листопада розпочалися безкоштовні кінопокази сучасних українських фільмів у сучасному лекторії бібліотеки. Smart Простір став хабом курсів «Цифрова освіта. Дія».

Протягом 2021 року набрав обертів волонтерський рух у Просторі. З’явилися нові активності – гра Брейн-ринг, квартирники, краєзнавчий гурток, а щосереди для малечі - «Читаємо казку з татом». Smart Всесвіт успішно відсвяткував свій перший випускний. Діти представили 8 проєктів для розвитку громади. Один вже реалізовано – це вуличний кінотеатр, а інші два боряться за фінансування у межах громадського бюджету. Вперше Smart Простір став учасником «Книжкового Арсеналу».

До Дня Незалежності Smart Foundation подарував фотовиставку «Покоління незалежності: мені та Україні 30 років», у якій взяли участь 22 тридцятилітніх жителів Козельщинської громади.

На свою першу річницю Smart Простір отримав від Фонду неймовірне свято нового формату, де у «Місті можливостей» кожен міг обрати для себе щось із запропонованих програм, які вже діють чи незабаром розпочнуться у Просторі.

Найголовніше, що за останні півроку Smart Простір став однією з найвідвідуваніших локацій не лише у Козельщині, а на Полтавщині загалом. Зі столиці сюди приїздять не лише політики, а й філософи та письменники, експерти і бізнесмени. Це унікальний досвід створення культурно-освітнього простору для невеликого селища, і ми готові його поширювати на всю Україну.

Але Smart Простір не став би таким без активної участі людей. Дякуємо кожному жителю Козельщинської громади, хто відвідує заклад, розвивається, навчається, читає та займається саморозвитком! Дякуємо Миколі Сушку за можливість бути причетними до цих змін!

Дорогі друзі, колеги, партнери! Щиро вдячні вам за те, що допомагали, сприяли, консультували, були і лишаєтесь з нами на цьому шляху до змін! Обіцяємо – далі буде ще цікавіше!

CRM-форма з'явиться тут