Smart Foundation — 26 липня 2021

Smart Foundation спільно із Think Camp провели інтелектуальний інтенсив

У Козельщині на Полтавщині стартувала програма «Hello, Idea», яка сприяє особистісному розвитку, допомагає вийти на якісно новий рівень схоплення ідей та втілення їх у своїй діяльності. Учасники дискутували навколо філософських концептів та отримали декілька кейсів активування розумових спроможностей, які вдало опрацювали у міні групах. Протягом кількох днів відбулися навчання за сприяння Благодійної організації Smart Foundation та Think Camp у лекційній залі сучасного Smart Простору.

Вперше до Козельщини люди приїхали за знаннями, і такі маленькі містечка зі своєю локальною багатою історією справді можуть надихати на зміни. Дискусії щодо майбутнього України та її регіонів давно вже мали вийти поза межі лише міського простору. Люди, які живуть у селищах та прагнуть саморозвитку, теж мають бути долучені до таких навчань, щоб створювати умови для підвищення якості життя на своїх територіях. Тому формат роботи був трішки незвичний для всіх учасників – там зібралися бізнесмени, культурологи, філософи, фермери, науковці, юристи, військові, представники духовенства з Києва, Харкова, Дніпра, Львова та Полтави, а також із самої Козельщини. Це люди різних професій, статусів та способів мислення, але від того був неймовірний ефект – кожен приніс своє бачення, свій досвід, свою точку зору, і це давало можливість учасникам виконувати завдання, знаючи всю його багатогранність, розглянути зі всіх аспектів та знайти рішення, яке влаштовує всіх. А люди мислячі, думаючі, спрямовані на результат спільно можуть піднятися на сходинку вище і знайти ідеї для розвитку не лише суспільства, а й країни. І тут фахівці переконують, що найбільш ефективною у пошуку рішень може бути група з кількох осіб, які напрацьовують ідеї та залучають дієвців для їхнього подальшого втілення. Отже, спільнота сама ідеї не знайде, тут потрібна мала група її представників.

Теоретичну частину навчань «для розігріву мозку» розпочали з ідей Платона та Арістотеля, потім перейшли до філософії Григорія Сковороди, і завершили викликами сучасності – пошуком сенсів, наративів, які б могли убезпечити наше суспільство від зовнішнього впливу та дозволили протистояти інформаційним війнам.

«Є енергія, бачення і розуміння, що можна створити передумови для розвитку мислення не лише в кулуарних групах, а в цілому у суспільстві. Давайте створювати такі події не лише в Києві, а в маленьких містечках, що діями довели прагнення розвитку. Все більше небайдужих людей перебувають у пошуку шляхів, як змінити оточення, громаду, країну, які потрібно проекти. Це окрема професія, якій необхідно навчатись. Змінювати себе ми вже навчились, далі створюємо передумови для інших. Чому Козельщина? Тому що іноді потрібно відключитися від міста, а такі селища зі своєю автентичною історією дають енергію для роботи з собою. Наша історія – це дуже сильно про майбутнє, бо історична пам’ять теж інструмент протидії загрозам. Козельщина стала прикладом, культурним хабом для пошуку ідей, взаємозв'язків, символом віри і цю модель наслідують інші території. Вдячний за сміливість приїхати за знаннями у Козельщину», - звернувся до учасників засновник Smart Foundation Микола Сушко.


«Ми мобілізуємо колосальні ресурси, коли апелюємо самі до себе, до людського в людині. З народження в нас закладено багато потужних речей, вони «сплять», питання активізувати їх вихованням, школою, освітою, тощо. Людина – істота мисляча, але раніше нас відмовляли від мислення, щоб легше нами керувати. Тож маємо спробувати сформувати новий спосіб мислення у нашому суспільстві, бо насамперед йдеться про високу здатність та волю кожного на своєму місці втілювати в життя власні сильні рішення... Якщо Козельщина має ДНК культурного центру, то можна його тут відтворити», - переконаний один із засновників Think Camp В’ячеслав Геращенко.

Smart Foundation створює та впроваджує нові стандарти культурного, освітнього розвитку суспільства. Наша місія - формування розумного та здорового населення України, яке здатне самостійно будувати своє майбутнє.


CRM-форма з'явиться тут