Smart Foundation — 15 серпня 2021

Smart Camp - у Карпатах!

Підлітки - переможці програми Smart Всесвіт безкоштовно пройшли двотижневий літній табір з тренінгами та походами в гори у Верховині на Івано-Франківщині. За сприяння Smart Foundation діти отримали можливість навчатися з найкращими фахівцями та інтенсивну підготовку з представниками Пласту - Національної скаутської організації України.

Поєднати приємне з корисним – це про активний відпочинок та навчання просто неба у мальовничих Карпатах. Випускники Smart Всесвіт одразу потрапили у атмосферу, де панує чіткий розпорядок дня, щоб не гаяти даремно ні хвилини часу, та встановлено правила поведінки, де головне - повага до оточуючих.

Навчання розпочалося триденними заняттями з проєктного менеджменту. Спеціально розроблену програму з управління та ведення проєктів представила фахівець Project Management Institute Олена Ковтун. Тут було все – і теорія, і творча складова, планування та весела імпровізація на кожному етапі навчання.

Наступний тренінг був від політолога і політичного консультанта Антона Даниленка, під час якого діти дізналися, що таке політика, як античні мислителі Платон та Арістотель трактували це поняття, чому «людина – це істота політична», а її життя безпосередньо пов’язане з політичними процесами у державі. Цікаві емоційні реакції викликала тема участі та ролі громадян у політиці, а також чи є у політиці місце цінностям та моралі. Підлітків зацікавила інформація про різні системи державної влади та устрою, функцію уряду, традиційний поділ влади та якими є можливості місцевого самоврядування.


Далі до Smart Camp завітала тренер із ораторського мистецтва Олена Сукачова і діти дізналися, як працювати з вимовою та ритмікою, як правильно розставляти акценти під час публічних виступів та правильно дихати. Їм вдалося потренуватися та відтворити різні стилі виступів за абсолютно різних умов, навіть «атаки тролів», попрацювати над голосом та інтонацією на відеокамеру, та отримати фахові поради, як харизматично поводитися під час виступу. Ці навички їм будуть дуже корисні під час презентацій своїх проєктів та спілкування в житті.


Неймовірна зустріч відбулася з сучасним відомим філософом Тарасом Лютим, який спеціально прибув до Smart Camp, щоб легко та просто розповісти про такі непрості речі, як філософія, гносеологія, епістемологія та теорію пізнання. Впродовж дводенного філософського інтенсиву учасники спочатку багато слухали і записували, а потім обговорювали: філософські запити і смисли, історію філософії та інші форми знання. Яким же приємним бонусом для підлітків стало неформальне спілкування з філософом під час імпровізованого квартирника, де співали разом під гітару українські та зарубіжні пісні.


Темою фінальних занять у Smart Camp став фандрайзинг. Тобто залучення коштів, людських, матеріальних та інформаційних ресурсів на реалізацію соціальних проєктів. Наші розумаки під час тренінгів Smart Всесвіту вже навчились створювати проєкти для розвитку громади. А про те, як знайти кошти для їхнього втілення, розповів у літньому таборі експерт Українського інституту майбутнього Микола Скиба.


Під час всього перебування дітей вчили, розважали, піклувались та супроводжували виховники організації Пласт – Теодор Кирста, Андрій Федоренко, Мар’яна Лозовик та Назар Малярчук. Ранкові руханки, вечірня ватра зі співами та жартами, теплі розмови та обговорення спільних заходів створили амосферу дружньої смартівської сім’ї. Проте найбільше корисних навичок було під час вишколів з надання першої медичної допомоги та спільних походів у гори, де діти вчилися безпечно пересуватися місцевістю, збирати похідні наплічники, розкладати табір в лісі, розпалювати багаття, зав’язувати міцні вузли і звичайно бути згуртованою командою!


Smart Camp став заключним етапом річної програми Smart Всесвіт, яку розробила команда Smart Foundation спільно з кращими експертами та була втілена керівником проєкту Олексієм Сисоєвим.


Сподіваємось, це був цікавий та корисний досвід для підлітків 8-11 класів Козельщинської та Новогалещинської громад! Далі буде ще більше цікавинок у новому навчальному сезоні!

CRM-форма з'явиться тут