Smart Foundation — 28 грудня 2021

Підсумки роботи Smart Foundation за 2021 рік

Це був неймовірний рік, який допоміг нам отримати новий досвід, познайомитися з цікавими людьми та разом реалізувати проєкти у Козельщині на Полтавщині. Ми щиро вдячні цій громаді за участь та підтримку всіх починань Smart Foundation, бо це наші спільні досягнення. Отже, звітуємо про найцікавіше із чотирьох наших програм - Smart Школа, Smart Простір, Smart Спорт та Smart Медіа.

У 2021-му році програма Smart School від Smart Foundation досягла неймовірних результатів завдяки проєкту Smart Всесвіт. За відгуками самих учасників ця навчальна програма для підлітків була дуже ефективною, бо навчала корисним затребуваним навичкам у сучасному світі. Це і соціальне підприємництво, проєктний менеджмент, основи публічних виступів та багато інших скілів. Для підлітків були організовані навіть онлайн-зустрічі із бізнесменами та ТОП-менеджерами великих українських компаній. Лише з лютого по квітень відбулося 8 таких заходів.

Отже, 36 учасників, 8 самостійно розроблених проєктів, які діти презентували у червні по завершенні курсу. Один із них фінансує Smart Foundation, і це буде літній кінотеатр у Козельщині. 10 дітей протягом навчання отримали можливість пройти профорієнтацію, і разом з батьками були дуже задоволені результатами.

Для учасників Smart Всесвіту у липні була організована поїздка до Києва. 14 найактивніших дітей та 2 тренерів побували на пізнавальних екскурсіях, у двох музеях та на трьох підприємствах. Приємною несподіванкою була зустріч із засновником Smart Foundation Миколою Сушком, як і його мотиваційна промова та жива дискусія з підлітками про цінності у житті.

У серпні пройшов двотижневий літній табір у Карпатах: 15 дітей та 4 виховники із ПЛАСТу, а також 5 крутих спікерів.


У листопаді стартував новий сезон проєкту Smart Всесвіт. Більше підлітків старших класів, більше тренерів - 47 дітей із 16 сіл Кременчуцького району та вже чотири тренери! І оновлена цікавезна програма!

У 2021-му році Smart Foundation за програмою Smart Простір започаткував 9 навчально-розвиваючих програм для всіх вікових груп населення Козельщинської громади на Полтавщині.

У березні з'явився проєкт «Читаємо казки з татусями». Досі щосереди один із татусів приходить читати для дітей. Тут панує живе спілкування, обговорення з повчанням, з малюванням, ліпленням та переглядом мультфільмів. Потім розпачався проєкт «Казка оживає», де діти говорять мовою казкових героїв, розвивають навики читання, вміння комунікувати та уяву.

Протягом року проходить Брейн-ринг - інтелектуальна гра, що сприяє розширенню світогляду, в якій беруть участь 3 команди по 6 підлітків.

З осені тривають заняття для дорослих «Українською вільно». Це відновлення знань з граматики, опанування ділової української мови, вивчення новацій нового правопису. Також стартувала «Англійська для дітей» - групові інтерактивні заняття з англійської мови для початківців.

Є тепер і гурток «3D-моделювання та друк», де діти вчаться моделювати прості 3D моделі та працювати зі складними, готовими моделями. Лайфхаки «Своїми руками» – це активності, де діти вчаться виготовляти своїми руками аплікації, вироби з кольорового паперу, тематичні орігамі до свят, закладки до книг.

Протягом року працює курс «Дія. Цифрова освіта», де дорослі опановують цифрові навички, роботу з гугл-сервісами, вчаться користуватися гаджетами, соцмережами та іншими онлайн-сервісами.

Відбулися також 42 кінопокази сучасних українських фільмів пройшли у лекційній залі Smart Простору завдяки спільному проекту Smart Foundation та Kiнobus (охоплено близько 260 осіб).

Ще були неймовірні подкасти з місцевими цікавими людьми, які записувались прямо у творчій студії бібліотеки. Хочемо подякувати нашій команді волонтерів, які беруть безпосередню участь у житті Простору, допомагають у створенні та реалізації різних проєктів, подій, навчань та заходів.

Трішки статистики за 2021-й: 58 екскурсій у Просторі, зокрема 19 для відвідувачів з освітніх закладів, 14 - для гостей з різних міст України (Полтава, Кременчук, Київ, Ірпінь, Дніпро) та сусідніх територіальних громад, 24 - для груп жителів Козельщини та прилеглих сіл. 2 125 нових книжок, якими наповнили фонд бібліотеки у 2021 році. З них: 1870 - надані Smart Foundation, 75 - подаровані авторами з дарчими підписами, з інших джерел – 180 («Бібліотечна країна», науково-технічна бібліотека КПІ ім. Сікорського, «Книжковий арсенал»). Пишаємося перемогами та відзнаками: потрапляння в 15-ку кращих у проєктів «Нова сторінка», що проходив під слоганом «1000 нових книжок – сучасним бібліотекам України» та отримання 58 кращих книжок для читачів (спільна акція БФ «Бібліотечна країна» та народного депутата Євгенії Кравчук).

Оновлена бібліотека на сьогодні має 1109 унікальних користувачів, найбільша частка з яких віком від 7 до 14 років.

У 2021-му Smart Foundation за програмою Smart Media провів курс вебінарів «Smart Skills» із новітньої неформальної навчальної програми, яка спрямована на розвиток м’яких навичок нового часу, що допоможе підліткам та їхнім батькам у сучасному нестабільному, невизначеному, складному і неоднозначному VUCA-світі. Всі вебінари тут: https://sf.org.ua/vebinary/

Із січня по серпень щочетверга тривали 30 вебінарів на нашому Youtube-каналі, більше 8 тис. переглядів, 11 спікерів – експертів з soft-skills, професійних тренерів, коучів та психологів. Дякуємо за співпрацю авторці курсу Вікторії Муромець. Посилання на наш канал:https://youtube.com/c/SmartFoundationUa

Smart Foundation також сприяв проведенню першого Міжнародного дистанційного марафону з української мови імені Петра Яцика. Спільно з представниками системи HUMAN ми провели онлайн-воркшоп із підготовки конкурсантів з прямою трансляцією на Youtube-каналі Smart Foundation, до якої долучилося понад 20 тис. глядачів.

Ми підтримуємо регіональні проєкти науковців та публіцистів щодо популяризації історії рідного краю. 19 лютого відбулася презентація виданої за сприяння Smart Foundation історичної збірки «З минулого – у вічність» Григорія Сердюка – відомого краєзнавця Козельщини, члена Національної спілки журналістів та Національної спілки краєзнавців України.

В межах програми Smart Media відбулися також заходи для підвищення розвитку читацької активності, компетентності та духовних цінностей учасників. Зокрема, у Smart Просторі було проведено 6 автограф-сесій з відомими українськими письменниками та роздано безкоштовно більше 250 їхніх книг.

У серпні Smart Foundation зробив унікальну фотовиставку «Покоління Незалежності: мені та Україні 30 років». У ній взяли участь 22 тридцятилітні жителі сіл Козельщинської громади на Полтавщині. Виставка тривала у Smart Просторі 90 днів, крім того працювала вулична конструкція з портретами учасників. Детальніше: https://cutt.ly/OUQYSNw

Вперше цього року ми запустили програму Smart Спорт від Smart Foundation, яка стартувала влітку 2021-го із бігового челенджу «Summer GoRUN». Цей забіг тривав з червня по серпень для жителів Козельщинської та Новогалещинської громад на Полтавщині. У ньому взяли участь понад 50 учасників, які загалом пробігли майже 5 тисяч кілометрів. А це, на хвилинку, більше тисячі пробіжок! Найактивніші отримали суперпризи: 10 переможців стали власниками фітнес трекерів, 17 інших учасників отримали брендовані круті футболки та браслети.

Потім був масовий сімейний забіг «Перший кілометр» на річницю Smart Простору разом з легкоатлетом-любителем Сергієм Кирчиком. Взяли участь більше 100 учасників А розминку для всіх провела чемпіонка Європейських ігор Ольга Ляхова. Також під час заходу були відкриті тренування з йоги та фітнесу для усіх присутніх на святі від Емми Таран та Оксани Хомченко. Це неймовірно!

Ще ми започаткували клуб зі скандинавської ходьби «SmartNW» разом з тренеркою Світланою Остапенко. З жовтня тренування проходять щосуботи біля Smart Простору. Вже відбулося 8 тренувань, з 10-20 регулярними учасниками. За сприяння Smart Foundation придбано палиці, які можна безкоштовно взяти у Smart Просторі та тренуватись самостійно.

У новому 2022 році ми готуємо для вас нові проєкти! Буде цікаво та пізнавально! Зростай зі Smart!

CRM-форма з'явиться тут