Smart Foundation — 16 жовтня 2021

Козельщани побували на фестивалі класичної музики

Викладачі Козельщинської музичної школи послухали виступ скрипаля світової величини Беньяміна Шміда! За сприяння Smart Foundation 11 педагогам та трьом учням-скрипалям вдалося побувати у Дніпрі на одному із концертів в рамках Міжнародного фестивалю класичної музики «Австрійська осінь».

Цього року захід проходить одночасно у Дніпрі, Києві та Харкові, де виступають всесвітньо відомі музиканти. Музичну програму готувала диригентка Національної філармонії України Наталія Пономарчук, яка багато років очолювала Симфонічний оркестр Дніпровської філармонії.


Директор Козельщинської дитячої музичної школи Козельщинської селищної ради Оксана Безугла поділилася враженнями від побаченого та почутого:

«Це неможливо передати словами. Вишукане виконання, скрипаль настільки тонко відтворив кожен звук, кожна жилка грала на його обличчі, відтворюючи звучання. Дуже сподобався оркестр, особливо вразила диригентка Наталія Пономарчук, скільки емоцій вона закладала в кожен порух. Без диригентської палички, самими руками та виразом обличчя відтворювала кожну ноту для кожного інструменту».

Вона розповіла, що у першому відділені скрипаль виконував твори Шуберта, а в другому сам оркестр - твори Бетховена. «Ми дуже сумуємо за такими концертами, не кожен може дозволити собі таку розкіш, дуже задоволені. Це дуже надихає. Записали відео, і вже з учнями розбираємо, показуємо. Я піаніст, але мені дуже цікаво було слухати скрипаля. Діти були в захваті», - говорить пані Оксана.

Відомий скрипаль Беньямін Шмід виступав на найважливіших сценах світу з найвідомішими оркестрами: Віденський філармонічний, Лондонський філармонійний оркестр, оркестр Концертгебау в Амстердамі, Лейпцизький оркестр Гевандхаус і Оркестр Тонхалле в Цюріху. Особливістю цьогорічного заходу є те, що в його руках в Україні звучить скрипка Страдіварі.

Нагадаємо, що засновник фестивалю та його ідейний натхненник - австрійський бізнесмен Томас Бруннер, який живе в Україні вже 15 років. Закінчив Києво-Могилянську академію, а після переїзду до Дніпра, де народилася його дружина, об’єднав містян, бізнесменів та чиновників навколо реконструкції Дніпровської філармонії та розвитку культурного життя міста. Так в Україні відроджуються традиції меценатства.


Smart Foundation сприяє всебічному розвитку особистості! Щиро раді, що козельщани змогли побувати на такому унікальному заході!

CRM-форма з'явиться тут