Smart Foundation — 28 липня 2022

Фонтан-аератор від Smart Foundation

Під час війни ми продовжуємо втілювати наші проєкти. Сьогодні, у День Української Державності, відбувся запуск аераційного фонтану на ставку в смт Козельщина на Полтавщині. Ми назвали його символічно – Фонтан Відродження.

Це плаваючий фонтан-аератор, який змішує шари води, щоб уникнути застійних явищ та «цвітіння», які приводять до масової загибелі риби. Струмінь води фонтану сягає 9 м, сама конструкція має світлодіодну підсвітку, якою в темний час доби будуть милуватися козельщани та гості селища.

Проєкт на замовлення Козельщинської громади був започаткований ще минулого року і запустився сьогодні за підтримки Благодійної організації Smart Foundation Миколи Сушка.

Наталія Баришпольська, директорка Smart Foundation: «Цей проєкт розроблявся ще минулого року для порятунку ставка Козельщинської громади. Саму конструкцію ми придбали напередодні повномасштабного вторгнення. А потім, як і всі, призупинили цей проєкт, який мав вже рятувати ставок, насичуючи його киснем. Нам говорили: «Не на часі!», «Не до того зараз», але ми твердо вирішили не дати ворогу зруйнувати плани по відбудові та розвитку територій. Сьогодні аераційний фонтан вже працює! Ми назвали його символічно – Фонтан Відродження і даруємо козельщанам! Ми закликаємо всі громади за можливості відновлювати свої проєкти, не відкладати на потім, а тут і зараз показати свою силу і віру у завтрашній день, у своє майбутнє, у відбудову України!».

Олександр Троцький, Козельщинський селищний голова: «Цей фонтан потрібен нам не через естетичні питання чи хтось забув, що в Україні війна. Ми до цього проєкту рухалися не один рік. Ще у 2020 році подавали його до обласного Бюджету участі, але не перемогли. Очолював цю ініціативу Юрій Солодрай, але потім ми взаємодіяли зі Smart Foundation, і у 2021 році все було придбане, фонтан чекав лише на установку. Сьогодні це відбулося. Думаю, що за допомогою нього у нас уже не буде проблеми із проживанням у цій водоймі риби, бо тепер буде аерація і їй вистачатиме повітря».

Дякуємо всім причетним до реалізації цього проєкту на всіх його етапах – від ідеї, закупівлі всього необхідного, до прокладання, підключення та встановлення конструкції!

Звичайно не було торжеств з цієї нагоди, все пройшло камерно, але ми всі обов’язково відсвяткуємо там ще багато свят. І першим буде День нашої Перемоги!

CRM-форма з'явиться тут