09 грудня 2020

ОСВІТА. ГРАНТ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ КОЗЕЛЬЩИНСЬКОГО РАЙОНУ ВІД БО SMART FOUNDATION

Влітку 2020 року Благодійна організація Smart Foundation запровадила нову ініціативу – ми підтримали абітурієнтів вступної кампанії та запропонували їм допомогу у навчанні в одному з найпрестижніших і найстаріших українських Закладів вищої освіти – Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, “Острозькій Академії” або Українському католицькому університеті. Керівництво Smart Foundation розглядало можливість надання консультації, грантового забезпечення або фінансової допомоги при вступі до одного з трьох ЗВО. Цьогоріч перемогу у відборі здобула абітурієнтка із смт. Козельщина Полтавської області Альона Плахотник. Ми поспілкувалися уже із студенткою першого курсу спеціальності “Філологія. Романо-германські мови” НаУКМА Альною та довідалися як проходить її навчання в одному із топових ЗВО України та чому вона обрала Могилянку. 

– Як ти дізналася про проєкт підтримки вступників з невеличких міст та сіл України від Благодійної організації Smart Foundation? 

– Про проєкт я дізналася від керівництва моєї школи (Альона навчалася в Козельщинському ліцеї – прим. ред.). 

– Чому ти вирішила скористатися підтримкою Благодійної організації? Яка твоя особиста мотивація?

– Я вважаю, що це дуже хороша можливість отримати освіту в одному з найкращих ЗВО України. Моя особиста мотивація полягає в тому, що завдяки навчанню я зможу отримати хорошу освіту і в подальшому майбутньому зможу покращити якість свого життя в матеріальному і духовному плані. 

– Розкажи про те, як отримала можливість фінансової допомоги на навчання від БО? 

– Я заповнила анкету на сайті Благодійної організації Smart Foundation, через деякий час мені зателефонували і сказали, що готові підтримати мене (за умовами відбору проєкту підтримки абітурієнтів вступної кампанії 2020 заявники мали мати високий середній бал атестату та прохідні бали ЗНО від 100 і жити на території Козельщинського району Полтавської області). 

– Чому ти обрала саме Національний університет «Києво-Могилянська академія» для вступу та навчання? 

– НаУКМА – це заклад з високими моральними засадами, які мені імпонують. В університеті розвивають українську мову, що є дуже важливим для нашого народу. Викладачі університету ставляться до студентів з повагою. Також в Могилянці є можливість починаючи з другого курсу скласти свій індивідуальний план навчання, тобто є нормативні дисципліни для моєї спеціальності, які є обов’язкові для мого навчання, але крім нормативних дисциплін є предмети вільного вибору. Таким чином я можу обрати ті предмети, які будуть цікавими саме для мене. Ще, в НаУКМА досить якісне навчання. 

– З якими труднощами ти стикнулася при вступі до ЗВО? 

– Особливих труднощів у мене не було. Через електронний кабінет я відправила заявку, а потім через деякий час вже поїхала подавати документи. 

– Твоя майбутня професія пов’язана з філологією. Чому обрала саме цей напрямок? 

– Мені подобається вчити мови, читати тексти вітчизняних та закордонних письменників. Особисто я, завдяки цій спеціальності маю змогу розвивати себе не лише розумово, а також з духовного боку, я можу збагатити себе. Для мене це дуже цікаво. 

– Які побажання або лайфхаки ти б хотіла розказати абітурієнтам? 

– Для того щоб успішно вступити треба добре здати ЗНО та якісно до нього підготуватися. У наш час не обов’язково вивчати матеріал лише за підручниками. В інтернеті можна знайти багато курсів, як безкоштовних, так і платних, де розповідають лише той матеріал, який потрібен для здачі ЗНО. Я використовувала мобільні додатки для підготовки, де за допомогою гри я вивчала потрібний матеріал такий як наприклад "Історія України ЗНО 2020", "ЗНО тести: українська мова", "ЗНО тести: історія", "англійські слова с ReWord". Також я б не рекомендувала відкладати підготовку на останній момент, краще займатися декілька днів потроху, чим потім не знати за що хапатися. 

– Чи маєш побажання або пропозиції до Благодійної організації, до її роботи чи до співробітників? 

– Ваша організація зробила вже не одну добру справу, тож хочу побажати Вам творчого натхнення, цікавих ідей, реалізації нових проєктів. Велика та щира подяка всій Вашій команді. Вперше Благодійна організація Smart Foundation у 2020 році підтримала абітурієнтів із невеличких сіл та містечок. Нам важливо допомагати у творенні нової генерації українців, які змінюватимуть країну у майбутньому. 

Нагадуємо, що Фонд інвестує у сучасні знання, нові навички та розкриття творчого потенціалу. Всі програмні ініціативи Smart Foundation кількох останніх років, зокрема лекції, тренінги, вебінари, екскурсії музеями та освітніми установами, спрямовані на це. 

Долучайтеся до наших соц. мереж: 

Instagram 

Facebook 

ТікТок

Youtube