4 ВЕРЕСНЯ 2020

БІБЛІОТЕКА: МАСШТАБНЕ ПЕРЕТВОРЕННЯ ВІД ПЕРШОГО КРОКУ ДО ВІДКРИТТЯ

Вже у 2020 році у смт Козельщина Полтавської області Благодійна організація Smart Foundation відкриє оновлений культурно-освітній простір у приміщенні центральної районної бібліотеки імені Олеся Гончара. Протягом останніх двох років ми втілювали один із найамбітніших та найскладніших проєктів перебудови та переоснащення старої бібліотеки у новий, сучасний урбаністичний центр із безліччю можливостей для саморозвитку. Про те, чому ми вирішили втілити перебудову бібліотеки, з якими труднощами зіткнулися та хто допомагав на шляху втілення нашого амбіційного проєкту, — детальніше у матеріалі  

У 2018 році команда Благодійної організації Миколи Сушка Smart Foundation вирішила взятися за надзвичайно ідейний проєкт – перебудову сільської бібліотеки в Козельщині у сучасний культурно-освітній простір із новітнім обладнанням, урбаністичними можливостями та комфортними умовами для постійного всебічного розвитку його відвідувачів. Тобто ми планували не просто зробити поточний ремонт приміщення, а перебудувати його у відкритий, вільний громадський простір, де проводитимуться зустрічі із відомими діячами України та світу, можна буде здобувати цифрову освіту, навчатися за допомогою розвивальних ігор, бути присутнім на найкращих навчальних семінарах і транслювати ці події в мережу чи навіть навчитися пілотувати дрон, читати найкращі книжки у комфортних і затишних умовах з безліччю інших можливостей, що вже не вписувалися у формат закладу, який просто просуває лише книжки виключно у друкованому вигляді. До того ж, Козельщинська бібліотека імені Олеся Гончара – це історична пам’ятка, яку необхідно зберегти для нащадків. 

Із нашою ідеєю ми звернулися до місцевої влади, зокрема до голови Козельщинської районної ради Юрія Марченка, який не просто поділяє нашу ідею, а й узяв активну участь у її реалізації та допомагав протягом усього проєкту. В цьому нетиповому та ризикованому рішенні було задіяно багато нестандартних та інноваційних підходів, які допомагали крок за кроком йти до створення нового сучасного культурно-освітнього простору. 

Дизайн сучасного урбаністичного приміщення створила команда провідних професійних архітекторів, дизайнерів та конструкторів України із архітектурної студії Partner Design.

Наприкінці грудня 2019 року розпочалися зовнішні та внутрішні роботи з поточного ремонту – дах, укріплення стін та стелі, відновлення каналізації та водопостачання, оснащення можливостей для людей з інвалідністю. Всі роботи виконували висококваліфіковані спеціалісти-будівники. 

Ми прислухалися до всіх порад – досвідчених професіоналів, експертів у бібліотечній галузі, наших партнерів, місцевої влади та жителів селища і району, працівників діючого закладу бібліотеки на чолі з в.о. начальника сектору культури, молоді та спорту Олександром Хоменком та директоркою бібліотеки Тетяною Лісовою. 

Ми розуміли, що запустити роботу нового простору з «чистого аркуша», без досвідчених професіоналів, абсолютно неможливо. За підтримки Благодійної організації Smart Foundation у серпні 2020 співробітники Козельщинської бібліотеки пройшли навчання «Нова бібліотека: організація та адміністрування сучасних просторів» від Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація». Цикл семінарів-тренінгів був присвячений тому, щоб навчитися перетворювати бібліотеку зі звичайного книгосховища в активний культурно-освітній простір для натхнення та розвитку всієї громади. Оновлений культурно-освітній простір, окрім видозмін, буде оснащений пандусом і новаціями, які адаптують цей простір для людей з інвалідністю. 

Уже зовсім скоро оновлений простір бібліотеки прийме відвідувачів. Будемо раді бачити всіх тих, хто вже є добрим другом, та тих, хто ще ніколи не був у Козельщині. Робимо все можливе, щоб новий культурно-освітній простір став місцем інновацій та позитивних змін у громаді. 

Попереду ще багато новин! 

Дякуємо всім, хто допомагав нам на цьому складному, але дуже важливому шляху до створення нового простору для розвитку всієї громади! 

Ваш Smart Foundation