«Якщо реалії суспільства мене не влаштовують, я шукаю шляхи їх виправлення, поліпшення, розвитку…»

Нарешті у Козельщині довгоочікуваний Smart простір запрацював на повну силу. У минулих номерах газети ми публікували детальну інформацію про оновлені приміщення та їх функціональність. Мандруючи з кабінету в кабінет, від однієї конференц зали до іншої, кожен із нас, мабуть, задавався запитанням: а для чого все це було потрібно засновникові благодійної організації Smart Foundation, ініціатору перетворення бібліотеки Миколі Сушку? 

Читати повністю...

Smart простір: які новації тепер є в Козельщинській бібліотеці?

Позитивні зміни в нашій країні можливі лише у великих містах? А от і ні! Проєкт Благодійної організації Smart Foundation із перетворення старої сільської двоповерхової Козельщинської бібліотеки імені Олеся Гончара став одним із наймасштабніших проєктів не лише для регіону, а й для всієї України. Оновлене приміщення вже увійшло до переліку сільських бібліотек, заради яких хочеться переїхати з міста, від загальноукраїнського медіа Читомо. Відтепер це не просто бібліотека, а громадський культурно-освітній Smart Простір з урбаністичними можливостями: залою для проведення освітніх лекцій та переглядів кінофільмів, сучасною читальною залою не тільки з українськими, світовими бестселерами, а ще й зі вбудованими системами для прослуховування аудіокниг. 

Читати повністю...

Микола Сушко: про благодійність, важливість самоосвіти та перебудову Козельщинської бібліотеки 

У грудні 2019 року Благодійна організація Smart Foundation розпочала масштабні перетворення Центральної районної бібліотеки імені Олеся Гончара в Козельщинському районі на сучасний культурно-освітній простір. Про місію свого фонду, системну благодійність та хід реконструкції бібліотеки ми дізнавалися у засновника благодійної організації, нашого земляка Миколи Сушка. 

Читати повністю...

13 липня 2020

Як перейти на дистанційне навчання

В Україні відбувається перехід на онлайнове дистанційне навчання з 1 вересня 2020 року. Знаємо, що під час карантину, із 17 березня цьогоріч, заздалегідь перехід на дистанційку не було організовано, тому таке навчання краще називати карантинним, а не дистанційним. Проаналізуймо, чи можемо використовувати якісь навички або досвід карантинного навчання в подальшому переході на дистанційне.

Читати повністю...

23 червня 2019 

Як врятуватися від інформаційних вірусів

Більшість із нас або народилася в так звану «аналогову еру», або виховані батьками, які жили в той час. Тому наше сприйняття інформації сформоване уявленнями цієї ери. Проте з того часу багато що змінилося: роль інформації, те, як людина сприймає інформацію та як вона нею користується. Відбулися топ-5 ключових змін. Розглянемо їх детальніше.

Читати повністю...

17 червня 2020

НОВИНКИ КНИЖОК, ОНЛАЙНОВІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ ТА ДОЛЯ БІБЛІОТЕК – ІНТЕРВ’Ю З ВІДОМИМ ПИСЬМЕННИКОМ ІВАНОМ АНДРУСЯКОМ

Навіть під час карантину українські письменники продовжували працювати та проводили зустрічі з читачами в онлайновому режимі. Ми розпитали у відомого дитячого письменника Івана Андрусяка про письменницький досвід під час самоізоляції, про книжкові новинки, про новий формат їхньої презентації, про долю українських бібліотек у регіонах та про спогади від поїздки зі Smart Foundation в червні 2019 року в рамках проєкту «Мереживо. Літературні читання в містечках України» спільно з ГО «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу» до читачів Полтавщини.

Читати повністю...

10 червня 2020

ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ СОЦІАЛЬНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ – ВСТАНОВЛЕННЯ БУККРОСИНГУ В СЕЛІ НА ПОЛТАВЩИНІ

Рівно пів року тому, 10 січня 2020 року, Благодійна організація Smart Foundation, засновником якої є меценат Микола Сушко, встановила в смт Козельщина на Полтавщині першу буккросингову поличку. Цей проєкт має на меті не тільки популяризацію книгочитання в невеличких містах і селах України, самоосвіти, а ще й побудови довіри серед громади. Як розвивався буккросинг у невеличкому селі, і чи досягли організатори поставлених цілей, розповідаємо в нашому огляді.

Читати повністю...

10 червня 2020

СОЦІАЛЬНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ, АБО ВІДКРИТТЯ ТОЧКИ БУККРОСИНГУ В КОЗЕЛЬЩИНІ

10 червня виповнюється пів року, як благодійна організація Smart Foundation встановила точку буккросингу в Козельщині. Я хочу розповісти про те, як виникла ця ідея, як розвивалася, та, власне, про свій суб’єктивний досвід участі в такому проєкті.

Читати повністю...

5 травня 2020

ІРЕН РОЗДОБУДЬКО: БІБЛІОТЕКА – ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ЗАКЛАД, ДЕ МОЖНА ВЗЯТИ КНИЖКУ, АЛЕ Й САКРАЛЬНЕ МІСЦЕ З ОСОБЛИВОЮ ЕНЕРГЕТИКОЮ

У червні 2019 року команда Smart Foundation разом із відомою українською письменницею, ілюстраторкою та сценаристкою Ірен Роздобудько в рамках проєкту «Мереживо. Літературні читання в містечках України» спільно з ГО «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу» провели низку зустрічей із читачами Полтавщини. Як тоді, так і зараз ми впевнені, що книголюбів у райцентрах не менше, ніж в урбаністичних містах. В умовах карантину, коли бібліотеки закриті, ми вирішили запитати в Ірен Роздобудько, як письменниця долає карантинну бентегу, що повинні змінити українські бібліотеки, аби привернути увагу книголюбів, та яких книжок і сюжетів очікувати від авторки найближчим часом.

Читати повністю...

8 серпня 2019

РОМАН ГОРБАНЬ: «ЧОГО Я ХОЧУ У МАЙБУТНЬОМУ?» 

Коли знайдеш відповідь – станеш по-справжньому успішним Як не боятися власних мрій та де шукати перспективи? До кого прислухатися та чому вчитися? Чи є життя після школи? Про тенденції університетської освіти ми запитали у проектного менеджера Києво-Могилянської бізнес-школи та нашого земляка Романа Горбаня. Він народився, виріс та провів шкільні роки в Козельщині, успішно завершив навчання у Києво-Могилянській академії, а сьогодні у проектах бізнес-школи співпрацює з успішними, креативними та соціальновідповідальними бізнесменами країни. 

Читати повністю...

5 Листопада 2018

МИКОЛА СУШКО: УСЕ СВОЄ ЖИТТЯ Я ЗАЙМАЮСЯ «РЕМОНТОМ СВІТУ»

У травні 2019-го року вперше відбулося вручення Премії імені Георгія Ґонґадзе для українських журналістів. Співфундаторами цієї відзнаки виступили 12 меценатів-випускників kmbs. Ми зустрілися з Миколою Сушком, одним із меценатів, аби поспілкуватися про участь могилянської спільноти в організації Премії, а також про те, що означає бути меценатом.

Читати повністю...